W Portugalii

by

turystyka (16)Polacy, którzy rzadko kiedy wyjeżdżają za granicę, nieczęsto zdają sobie sprawę, jaki zasięg i rozmach ma nasza rodzima turystyka od czasu gdy nasz kraj został członkiem Unii Europejskiej. Do mnie osobiście dotarło to podczas wizyty w Portugalii, gdzie nie tylko spotkałem mnóstwo Polaków, ale też np. mogłem kupić przewodnik po Porto po polsku – był dostępny na straganie. Obok niego były wersje rosyjska, niemiecka, francuska i angielska, nie było np. czeskiej czy hiszpańskiej – to wiele mówi o tym, jak wielu Polaków podróżuje.
Ciekawe, że mamy jako naród naprawdę dobrą opinię wśród Portugalczyków. Widywałem nawet tubylców w czerwonych koszulkach z białym orłem (to było tuż po Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, które organizowaliśmy do spółki z Ukrainą, więc prawdopodobnie były to pamiątki przywiezione z tamtej imprezy). Spotkaliśmy też restauratora, który popisywał się przed nami znajomością polskich łamańców językowych („W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”) – miał przyjaciela Polaka, który go ich nauczył.

Ciekawe wpisy o turystyce oraz podróżach:

Frazy kluczowe: Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Tynk mozaikowy Lakma, żwir siany ostrów, standy eliptyczne cena druku, Fotoodmładzanie żary, vetrex okna bielsko biała, busy do danii szamotuły, highlightersmink, tanie taxi legnica, Gniewiński portal, trioxygen 5
Back to Top